strona główna kontakt
photo

Jarmark w SPIŻARNI, sierpień 2009

cat2_end
Jarmark "Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie" – Tam byliśmy!
 
W niedzielę 8 sierpnia w Kielcach odbył się jarmark nie tylko dla smakoszy. Wszyscy którzy cenią sobie tradycyjne regionalne jedzenie mogli spróbować wielu produktów, których znalezienie na sklepowych półkach graniczy z cudem! Tak to jest, to co smaczne - jest czasami niedoceniane. Obok takich specjałów jak kulebiak z kaszą gryczaną,  szynki w ziołowej zalewie, żeberek na kapuście, konfitury z Wiśni Nadwiślani czy też, nalewki orkiszowej po której, ponoć, głowa nigdy nie boli były też nasze produkty nabiałowe.
Degustatorzy (odwiedzający jarmark) wychwalali tradycyjny smak Twarożku Śmietankowego JAGI, masła osełka JAGI, maślanki JAGI i innych produktów. Podkreślali że każdy kęs to… jak powrót do dzieciństwa. Powrót do smaków z wiejskich wyjazdów do babć i dziadków, to uganianie się po łąkach na bosaka i kąpiele w stawie… I takie są Wasze produkty, dodała Pani Alicja z Kielc. Dziękujemy!
 
Jarmark odwiedził również Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas i wręczył, na ręce
Pana Prezesa Wojciecha Kałki - „LAUR TRADYCJI” dla naszego produktu „Twarożku Śmietankowego JAGI”.
 
Zapraszamy kupców z sieci handlowych do odwiedzenia naszych skromnych progów.
A już kolejny jarmark Dziedzictwa Kulinarnego odbędzie się w dniu 05 (niedziela) września 2010 roku w Restauracji SPIŻARNIA od godziny 11-stej do 17-stej.    /09.08.2010 r.