Jak zwiększyć domain rating

Domain rating jest wskaźnikiem, pozwalającym ocenić serwis internetowy pod kątem ilości i jakości linków, prowadzących do stosowanej przez niego domeny. Jego wartość zawiera się w obszarze od 0 do 100, przy czym zero znaczy brak odnośników, kierujących do witryny, lub ich bardzo małą ilość oraz jakość. Im wyższa liczba opisuje DR, tym lepiej. Co istotne, skala wzrostu nie jest tutaj liniowa, a logarytmiczna. Oznacza to, iż zdobycie każdego kolejnego punktu jest trudniejsze, aniżeli dotychczasowego.

Domain rating to wielkość, wprowadzona przez Ahrefs, jedno z największych narzędzi, stosowanych przez specjalistów ds. SEO. Kreatorzy Ahrefs nie zdradzają dokładnej procedury obliczania tegoż wskaźnika, lecz podają, co dobrze oddziałuje na jego wysokość:

ilość unikalnych odnośników, prowadzących do badanej domeny
jakość domen, z których pochodzą linki,
ilość odnośników, pochodzących z określonej domeny.
Im większą wartość DR ma domena linkująca, tym lepiej wpływają one na wartość domeny linkującej, lecz im więcej linków pochodzi z tej samej domeny, tym niższe jest jej oddziaływanie. Jeśli wartość strony linkującej wzrasta, razem z nią rośnie wartość linkowanych przez nią witryn.

Chociaż reprezentanci Google zaprzeczają, jakoby takie parametry jak Autorytet Domeny albo PageRank oddziaływały na wyniki, przedstawiane przez ich wyszukiwarkę, jednak twórcy Ahrefs prezentują na liczne zbieżności, dlatego warto starać się o podwyższenie profilu odnośników. Dobre jest, gdy linki przychodzące płyną z serwisów, powiązanych tematycznie z badanym. I odwrotnie: lepiej pozbyć się linków słabej jakości (zwłaszcza spamu), które zmniejszają ocenę całości.

Warto tutaj pamiętać, iż jedni twórcy parametru DR mają go za względny: konkretna cyfra jest mniej istotna od tego, jak serwis przedstawia się na miejscu konkurencji. Wciąż także, zdaniem wielu wielu fachowców, najskuteczniejszą metodą budowania mocnego profilu linków jest dostarczanie wartościowych treści, które odbiorcy polubią, oraz będą chcieli się do nich odnosić na swoich stronach.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 8 (ostatnio: 14.09.2023 10:31:25)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.