Kurnik literaki

Dosłownie każdy miłośnik krzyżówek uwielbia gry, w których może bawić się słowem. Ale jeżeli jest duszą towarzystwa najchętniej robi to z innymi. Na szczęście w dobie nieograniczonego dostępu do internetu nie trzeba wychodzić z domu, aby móc bawić się słowem z innymi ludźmi. Wystarczy komputer, tablet bądź smartfon z wcześniej wspomnianym dostępem do internetu i można zaczynać!
Przykładem gry, gdzie kilka osób może bawić się w układanie słów są literaki. Zasady zabawy są proste i bardzo przypominają scrabble. Odróżniają się jednakże od nich takim, że w razie wątpliwości, bądź słowo ułożone istnieje, system sprawdza w słowniku. I czyni to szczególnie dokładnie, przeszukując słownik języka polskiego, ortograficzny, poprawnej polszczyzny lub wyrazów bliskoznacznych. Przy czym za prawidłowo ułożone słowo uznaje każde występujące w słowniku, z wyjątkiem niniejszych pisanych ogromną literą, z apostrofem lub skrótów.
W ową grę potrzeba zagrać, choćby skoro stroni się od krzyżówek. Wysiłek umysłowy zmusza szare komórki do działania sprawiając i człowiek odkrywa nieoczekiwanie, że choć zna mnóstwo słów, to w sytuacji kryzysowej, żadne nie przychodzi mu do głowy. Jest to świetne ćwiczenie gimnastykujące mózg oraz ciekawe doświadczenie, które umożliwia człowiekowi lepiej poznać samego siebie. A przy niniejszym doskonała rozrywka.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 8 (ostatnio: 15.07.2023 10:03:58)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.